Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstavy - soutěže

Moje účast na soutěžích, výstavách a publikování v časopisech:

 

2018
 

Východočeský výtvarný salón 2018

Moje druhá účast na salónu. Každý člen unie může vystavit dva exponáty, tak jen vystavil jednu fotografii a jednu fotografiku.

Z nábřeží do kostela

Výstava fotografií a artefaktů z letošního Nábřeží umělců se konala v červnových dnech v husitském kostele kněze Ambrože. Zúčastnil jsem se čtyřmi fotografiemi.

38.  Národní soutěž a výstava amatérské fotografie Svitavy 2018

Letos jsme jako fotoklub Omega získali 1. cenu v soutěži kolektivů za seriál snímků na zadané téma Příběh pohybu a nehybnosti. Já jsem v soutěži jednotlivců cenu nezískal, ale bylo vystaveno pět mých fotografií, z toho jedna v souboru fotoklubu.

5. Salon východočeské fotografie

Salon se koná jednou za tři roky a porotou jsou vybírány fotografie, které vyjadřují autorovu tvorbu za poslední tři roky. Letos se výstava konala v Kostelci nad Orlicí v zámku hraběte Kinského a já jsem měl vystaveno šest fotografií.

 

2017

 

XXVIII. ročník fotografické soutěže Premiéra 2017

V letošním ročníku jsem obdržel dvě ocenění. Cenu Fomei a Cenu Impulsu. Celkem jsem měl vystaveny čtyři fotky ve výstavní síni Na Hradě v Hradci Králové.

 

Moje pátá autorská výstava FOTOGRAFIE A FOTOGRAFIKY

Další moje výstava kde byly zastoupeny jak fotografie tak fotografiky. Výstava byla bez vernisáže a konala se v měsíci listopadu až únoru (2018) v hradecké restauraci Hnízdo snů, která se nachází na starém městě v historických prostorách.

V. výstava fotoklubu Omega „OMEGA PĚTILETÁ“

Letošní výstava byla koncipovaná k pětiletému výročí vzniku fotoklubu Omega, které fotoklub oslavil 1. září a současně i pátá výroční výstava.  Jednotliví členové, jako každoročně, vystavily svoje výtvory za poslední rok a  návštěvník tak mohl posoudit jejich úroveň oproti minulým letům. Každý dostal k dispozici dva výstavní panely, kam se mi podařilo vměstnat celkem šest fotografií. Výstava měla dobrý divácký ohlas a v Chadimově fotorevui o ní dokonce vyšla reportáž.

 

Moje čtvrtá autorská výstava DVĚ CESTY

Poprvé jsem vystavoval nejen svoje fotografie, ale i fotografiky. První cesta znamená NALÉZÁNÍ a fotografování nalezených obrazů, druhá cesta pak VYTVÁŘENÍ grafik z mých fotografií. Výstava proběhla v říjnu a listopadu v ateliéru Labyrint na Novém Hradci Králové. Hudební doprovod obstaral Daniel Vlček -kontrabas a Jolana Brannyová - zpěv. Úvodní slovo měla Jana Neugebauerová.

Fotografie 2017

Zúčastnil jsem se již třetího ročníku. Tentokrát se výstava konala na zámku v Novém Městě nad Metují ve Švédském sále a v arkádách v přízemí zámku. Pořadatelem byly vybrány a vystaveny dvě moje fotografie, které získaly 3. cenu v divácké anketě.

Moje třetí autorská výstava JIŘÍ CVRKAL - FOTOGRAFIE.

Třetí výstava byla obdobou minulé výstavy Oprýskanosti. Konala se v měsíci srpnu v prostorách jídelny Bazalka, která je v našem městě známá i svou výstavní činností. Výstava byla bez vernisáže.

Výstava Nábřeží umělců v Infocentru a v Muzeu HK

Putovní výstava fotografií dokumentujících letošní ročník Nábřeží umělců. Vystaveno několik mých fotografií jak na elektronických panelech, tak v papírovém provedení.

Czech Photo Centre

Vystavena moje oceněná fotografie z Národní soutěže a výstavy amatérské fotografie 2017

Východočeský výtvarný salón 2017

Moje první účast na výtvarném salonu pořádaném Unií výtvarných umělců HK. Vystaveny moje dvě fotografie.

Atmosféra divadelního festivalu

Na výstavě fotografií, z loňského Divadelního festivalu v Infocentru HK mám vystavené tři fotografie v papírové podobě a tři na elektronických panelech.

Nábřeží umělců - červen 2017

Moje dvě dokumentární fotografie z výše zmíněné akce jsou vyvěšeny na velkých banerech zavěšených na kamenné zdi lemující Labe.

37.  Národní soutěž a výstava amatérské fotografie Svitavy 2017
 

Na letošním ročníku jsem obsadil 2. místo v kategorii Fantazie (neboli upravovaná fotografie). Další tři moje fotografie byly vystaveny na výstavě doprovázející soutěž a další fotografie byly instalovány ve svitavské kavárně V parku, v rámci soutěže kolektivů na téma Dvojice, kde pořadatelé vytvořily z fotografií našeho fotoklubu výstavu.

Výstava "Výtvarné jaro"

Moje první účast na výstavě Unie výtvarných umělců HK. Výstava se konala na Novém zámku v Kostelci nad Orlicí pod záštitou majitele zámku hraběte Františka Kinského. Prezentoval jsem se třemi fotografiemi z cyklu Oprýskanosti.

 

Katalog Unie výtvarných umělců HK 2017

Unie výtvarných umělců vydala po čtyřech letech další katalog svých členů, ve kterém mám svoji stránku s popisem a jednou mojí fotografií.

 

2016
 

XXVII. ročník fotografické soutěže Premiéra 2016

Moje čtvrtá účast v této soutěži. Tentokrát bez ocenění a jedna moje fotografie vystavená v Galerii Na hradě.

 

 

Členství v Unii výtvarných umělců

Na základě mé výstavy Oprýskanosti mi bylo nabídnuto členství v Unii výtvarných umělců Hradce Králové. Na schůzi Rady unie a po předložení svých prací jsem byl 6. října přijat za člena.

 

Almanach východočeských fotografů


Volné sdružení východočeských fotografů letos vydalo Almanach ve kterém jsem i já zastoupen čtyřmi stranami a jsou v něm vytištěny tři moje fotografie.

 

Moje druhá autorská výstava OPRÝSKANOSTI

Letos už moje druhá autorská výstava proběhla v měsíci srpnu a září,, tentokrát v kavárně Muzea východních Čech. Vrátil jsem se ke staršímu tématu oprýskaných zdí a nátěrů. Vernisáž proběhla 2. srpna, úvodní slovo přednesla Jana Neugebauerová z Impulsu.

 

FOTOGRAFIE 2016

Dvě moje fotografie vystaveny v Červeném Kostelci na druhém ročníku fotografické výstavy Fotografie 2016.

 

36.  Národní soutěž a výstava amatérské fotografie Svitavy 2016

Na letošní tradiční soutěži jsem cenu nezískal, měl jsem však na výstavě úspěšných fotografií vystaveno pět svých snímků.

 

3. Ročník Nábřeží umělců v Hradci Králové

Letošní týdenní sympozium na téma "dřevo" a závěrečnou vernisáž spojenou s Nábřežím umělců jsme dokumentovali s několika fotografy. Výsledkem naší práce byla putovní výstava našich fotografií v kavárně Muzea východních Čech, v galerii AMB, v Galerii Automat a bude ještě pokračovat na dalších místech v Hradci Králové.

 

Atmosféra divadelního festivalu

Výstava fotografií, účastníků loňského fotografického workshopu XX. mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové v roce 2015.
1.Centrum celoživotního vzdělávání  2. – 29.6.2016 - vystavoval jsem devět fotografií
2.Informační centrum HK - výstava fotografií ze starších ročníků - vystavoval jsem také devět fotografií

 

IV. výstava fotoklubu Omega "Thema libera"

Čtvrtá výstava našeho fotoklubu s názvem Thema libera (Na volné téma), byla instalována v prostorách lékařské fakulty v Hradci Králové, během měsíce dubna. Výstavy se zúčastnilo šest členů fotoklubu, já se prezentoval čtyřmi abstraktními fotografiemi.

 

Moje první autorská výstava OBYČEJNOSTI  2016

Výstava probíhala v měsíci dubnu v pobočce královéhradecké knihovny na Moravském Předměstí. Představil jsem na čtvercových formátech černobílé fotografie pořízené v ostrém slunci, které vytvářely grafické efekty pomocí světla a stínu.

 

Výstava Památky a jejich osudy  2016

Výstava pořádaná Společností ochránců památek ve východních Čechách, sestavená s fotografií našeho fotoklubu.  Probíhala celý únor v hradeckém Centru celoživotního vzdělání, podílel jsem se na ní šestnácti fotografiemi.

 

2015

XXVI. ročník fotografické soutěže Premiéra 2015

V letošním ročníku jsem získal jednu z hlavních cen (cenu VSVF) za fotografii "Když návěstí, nic dobrého nevěstí". Tato a dalších pět fotografií bylo vystaveno na výstavě nejlepších soutěžních snímků v Galerii Na Hradě.

 

V listopadovém vydání časopisu Atelier

byly otištěny tři moje fotografie jako příloha článku o královéhradecké výstavě Jak je důležité míti konkretisty.

 

Fotografie 2015

Dvě moje fotografie vystaveny na zámku v Novém Městě nad Metují na prvním ročníku fotografické výstavy Fotografie 2015.

 

2. Ročník Nábřeží umělců v Hradci Králové

Čtyři fotografové jsme zdokumentovali týdenní Sympozium landartu a závěrečnou akci Nábřeží umělců na labském nábřeží. Obří zvětšeniny našich snímků byly celý měsíc vyvěšeny na kamenné zdi u řeky. V následujících měsících byly potom naše fotografie součástí putovní výstavy, která byla postupně nainstalována na šesti místech v Hradci Králové.


Atmosféra divadelního festivalu

Výstava fotografií, které vznikly na loňském fotografickém workshopu XIX. mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové v roce 2014.
Centrum celoživotního vzdělávání  1. – 28.6.2015

 

35.  Národní soutěž a výstava amatérské fotografie Svitavy 2015

Tři fotografie na výstavě ve Svitavách v květnu 2015.

 

III. výstava fotoklubu Omega „Řekni mi co čteš“

Účast na společné výstavě našeho fotoklubu v galerii Městské knihovny v Hradci Králové v březnu 2015.

 

 

2014

II. výstava fotoklubu Omega „Město, ve kterém žijeme“

Účast na společné výstavě našeho fotoklubu v galerii Městské knihovny v Hradci Králové v lednu 2014.

34.  Národní soutěž a výstava amatérské fotografie Svitavy 2014

Moje první samostatná účast v Národní soutěži. Získal jsem cenu za 2. místo v kategorii Volná fotografie a pět fotografií bylo vystaveno v Muzeu ve Svitavách

Atmosféra divadelního festivalu

Výstava fotografií, které vznikly na loňském fotografickém workshopu XIX. mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové v roce 2013.
Informační centrum                       1. – 31.6.2014
Centrum celoživotního vzdělávání  4. – 30.8.2014

V srpnovém čísle časopisu FotoVideo 2014

Otištěná moje fotografie „Město kubistické“

Výstava „Hradec očima seniorů“ v Harmonii II

Společná výstava s Marcelou Zuchovou v Královéhradeckém domově pro seniory.

Ratibořický mapový okruh

Získal jsem 13. místo za fotografii Periskopy. Fotografie byla vystavena na zámku v Novém městě nad Metují a následně v Informačním centru v Hradci Králové

Evropské dny 2014

Náš fotoklub Omega dostal k dispozici stánek na Masarykově náměstí v HK, kde jsme po tři dny vystavovali svoje fotografie a proběhla i prezentace fotoklubu.

XXV. ročník fotografické soutěže Premiéra 2014

Cenu jsem nezískal, ale 8 mých fotografií bylo vystaveno na výstavě nejlepších soutěžních snímků v Galerii na hradě.

 

2013

33.  Národní soutěž a výstava amatérské fotografie Svitavy 2013.

Čestné uznání v soutěži kolektivů pro náš fotoklub Omega za soubor fotografií s názvem „Linie“.

XXIV. ročník fotografické soutěže Premiéra 2013

Moje první samostatná účast ve fotografické soutěži.  Cenu jsem sice nezískal, ale dvě moje fotografie byly vystaveny na výstavě nejlepších soutěžních snímků v Informačním centru.


(Více o výstavách a soutěžích najdete na stránkách fotoklubu Omega viz Oblíbené odkazy vlevo na této stránce)